Široki Brijeg savladao Zvijezdu 09 i na najbolji mogući način najavio derbi sa Sarajevom

Širokobriježani su oba gola postigli u prvih pola sata igre, a do vodstva su došli u 12. minuti kada je Mamić zatresao mrežu Zvijezde za 1:0.

Nakon gola igra se preselila na centralni dio terena, ali je Široki i dalje bio opasnija ekipa što su pokazali i u 25. minuti kada su postigli drugi gol.

Strijelac je bio Lukić nakon odlične dubinske lopte Kuprešaka.

Tada gosti preuzimaju kontrolu nad igrom, ali bez značajnijih prilika pred golom Širokog Brijega, pa je poluvrijeme završeno rezultatom 2:0 za domaće.

Imao je Široki Brijeg priliku da početkom drugog dijela povede 3:0, ali Kpan sa nekoliko metara promašuje dobru šansu, da bi kazna stigla nekoliko minuta kasnije kada Veličković spektakularnim udarcem pogađa za 2:1.

Zvijezda je u tom periodu prikazivala dosta dobru igru, mnogo bolju u odnosu na prvo poluvrijeme, no kako je utakmica odmicala tako je Široki Brijeg uspijevao povratiti kontrolu koju je i održavao do kraja meča.

Široki Brijeg se ovom pobjedom izjednačio bodovno sa Sarajevom na prvoj poziciji te oba tima imaju isti broj bodova (13).

U narednom kolu upravo će Širokobriježani na svom terenu dočekati ekipu Sarajeva.