Siti poneo dva gola prednosti iz Kopenhagena, blistali De Brujne i Foden (VIDEO)

Fudbaleri aktuelnog šampiona Mančester Sitija slavili su u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona u Kopenhagenu protiv istoimene ekipe sa 3-1.

Dijaz doneo pobedu u Lajpcigu (VIDEO)

Već u desetom minutu gosti su došli do prednosti preko De Brujnea, koji se ušunjao u šesnaesterac i materijalizovao dodavanje Fodena sa leve strane.

Do izjednačenja je došlo u 34. minutu kada je Magnus Matson odličnim šutem iz daljine savladao Edersona, čemu je prethodila i velika greška brazilskog čuvara mreže.

Siti je povratio prednost u poslednjem minutu prvog dela kada je Bernardo Silva plasirao loptu u gol, a ovom prilikom je De Brujne svom učinku pridodao i asistenciju.

U zaustavnom vremenu De Brujne je uzvratio asistencijom Filu Fodenu, koji je postavio konačnih 3-1.

Revanš će biti odigran u Mančesteru 6. marta.