Nogometaši FK TSC Bačka Topola gostuju u četvrtak 23. travnja od 20 sati u utakmici drugog kola play-outa ekipi Spartaka u Subotici s jasnim ciljem osvajanja nova tri važna boda.
Šef stručnog stožera Tomislav Sivić istaknuo je kako nakon dvoboja s Napretkom nije bilo puno vremena za pripreme, ali da momčad spremno dočekuje novi izazov.
– Svaki derbi nosi posebnu težinu, a u ovoj fazi prvenstva svaka utakmica je neizvjesna. Spartak igra bolje nego što tablica pokazuje i sigurno je da nas čeka težak zadatak, ali fokusirani smo na sebe, imamo svoj cilj i idemo po nova tri bodarekao je Sivić.
Dodao je kako prethodne dvije pobjede protiv Spartaka ove sezone ne znače puno pred nadolazeći dvoboj.
– Derbi utakmice su uvijek nepredvidive. Spartak može igrati opuštenije jer je pred ispadanjem, ali za nas je svaka utakmica play-offa finale. Znamo da će dati maksimum, 120 posto od sebe, što respektiramo, ali i mi ćemo učiniti sve i dati 125 posto, da osvojimo bodove.rekao je trener TSC-a.
Sivić je uoči utakmice istaknuo i kadrovske probleme.
– Nova glavobolja za nas je što zbog kartona neće igrati Krstić i Jovičić, a ozlijeđeni se još nisu oporavili. Ipak, atmosfera u momčadi je odlična nakon važne pobjede, a raspoloživi igrači spremni su odgovoriti zadatku i pokušati donijeti nova tri boda.
Napadač Bogdan Petrović istaknuo je važnost pobjede u prošlom kolu i dobru energiju u momčadi.
– Odigrali smo kvalitetnu utakmicu i drago mi je da smo energiju s treninga prenijeli na teren i osvojili tri boda pred domaćim navijačima. Sretan sam zbog postignutog gola, ali najvažnije je da je momčad pobijedila. Pritisak postoji, ali moramo se naučiti nositi s njim i nastaviti ići naprijedkazao je Petrović.
Očekuje zahtjevan dvoboj u Subotici, unatoč tome što je TSC ove sezone već dvaput svladao Spartak.
– Pred nama je lokalni derbi protiv jakog protivnika. U play-offu nema lakih utakmica, svaka je od velike važnosti i u svaku ulazimo sa željom da osvojimo tri boda. Fokusirani smo i vjerujem da ćemo razveseliti naše navijače.


