Danas su bile planirane četiri utakmice, ali jedna od njih nije odigrana jer gostujući fudbaleri nisu došli na stadion.
Riječ je o utakmici Travnik – Simm Bau koja se trebala odigrati na Piroti u 17:00 sati, međutim ekipa sa Kosova nije se pojavila, pa su izašli samo fudbaleri Travnika i sudije.
Prema propisima Fudbalskog saveza BiH, ostali su na terenu 15 minuta prije nego su napustili igralište.
Odluku o utakmici će donijeti nadležne komisije bh. fudbala.
Žešće situacije se predviđale i ranije, jer je stranica Prva liga objavila da BFK Simm Bau ima ozbiljne probleme koji ih sprječavaju da odigraju prvu utakmicu.
Finansijske teškoće su dovele do raspada igračkog kadra, što će biti veliki problem za klub u narednom periodu.
Simm Bau nije izbačen iz Prve lige, ali ostaje da se vidi kako će se nositi sa takmičenjem u njoj.
Ako se situacija ne popravi, očekujemo slične scene i u narednim kolima.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


