SL: Javor je iza sebe ostavio Pančevce

Nogometaši Javora pobijedili su kao domaćini pančevački Železničar rezultatom 2:1 (1:0) u susretu 11. kola Superlige Srbije.

Domaći su poveli u 31. minuti nakon pogreške obrane Pančevca. Junior Lue je oteo loptu suparniku i poslao je do Todora Petrovića koji sa sedam metara lako pogađa mrežu Železničara.

Gosti su izjednačili u 56. minuti, Lazar Romanić je ubacio iskosa s lijeve strane, Evgen Pavlov promašio loptu koja je zbunila vratara Manojlovića pa je odsjela u mreži.

Odmah je izmjenu napravio Radovan Ćurčić koji je na teren poslao Stefana Miloševića koji je nakon samo jedne minute na terenu postigao pogodak i nakon velike greške vratara Železničara Lukića u 58. minuti postavio konačan rezultat.

Ivanjičani su pobjedom skočili na sedmo mjesto sa 14 bodova, dok je Železničar ostao privezan za dno ljestvice sa samo četiri osvojena boda.

U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, Javor će ugostiti šestostrukog uzastopnog prvaka Crvenu zvezdu, dok će Železničar ugostiti IMT.