SL: Ricardo vodio Partizan do pobjede u Subotici

Nogometaši Partizana osvojili su Superligu Srbije nakon što su na krilima Rickardsa Gomesa u Subotici slavili s 2:1 protiv Spartaka.

Prvo poluvrijeme počelo je sporo bez velikih prilika.

Najbolji kod Partizana bio je Filipović u 30. minuti, koji je pucao s vrha šesnaesterca, ali je domaći vratar odlično obranio.

Samo nekoliko minuta kasnije Spartak je imao dobru priliku preko Šimure koji je s 15 metara pucao pored Popovićevog gola.

Na samom kraju poluvremena Partizan dolazi u vodstvo, a strijelac je nitko drugi do Ricardo Gomes koji odlično reagira nakon centaršuta za 0:1.

U drugom poluvremenu nakon samo 8 minuta Spartak dolazi do izjednačenja. Nakon što je lopta stigla do Šimure u šesnaestercu, on je proslijedio Staniću koji uz pomoć obrambenih igrača Partizana postiže pogodak za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije, nakon gužve u šesnaestercu, Partizan je imao veliku priliku za novo vodstvo, ali je Urošević pogodio stativu.

No, nije se dugo čekalo na pogodak Partizana, a strijelac je ponovno bio Ricardo koji je nakon odbijanja pospremio loptu u mrežu.

Do kraja susreta Spartak je više napadao, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljne prilike i crno-bijeli su pobijedili.

Partizan je sada drugi na tabeli sa 49 bodova, dok je Spartak ostao na 14. mestu sa 18.