Slaven Musa: Puno će nam značiti pobjeda protiv Lihtentšajna, kvalitetniji smo od njih

Trener u stručnom štabu fudbalske reprezentacije BiH, Slaven Musa, u razgovoru za zvaničnu stranicu N/FSBiH je govorio o predstojećim obavezama Zmajeva u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Prvo će Zmajevi u petak na stadionu Bilino polje u Zenici igrati meč protiv Lihtentšajna, a uoči ovog susreta, Musa je poručio kako će našem nacionalnom timu puno značiti pobjeda protiv ove ekipe.

Puno će nam značiti pobjeda protiv Lihtentšajna, kako za samopouzdanje, tako i za pripremu utakmice protiv Islanda. Momci su spremni, koncentrisani i svi znaju u kakvoj smo situaciji. Prva utakmica protiv Islanda je bila vrhunska, a onda su se desila tri poraza u nizu. Nije dobra ni atmosfera, što se tiče rezultata, ali tu smo da popravimo stvari. Imamo dvije utakmice u ovom prozoru, prvo protiv Lihtenštajna, pa onda slijedi Island, ali o njemu ćemo razmišljati poslije Lihtenštajna. Spremamo se i koncentrisani smo maksimalno za ovu prvu utakmicu protiv Lihtenštajna. Uz našu pobjedu, nadamo se da ćemo pružiti dobru igru, kazao je Musa.

Šta je ključ za pobjedu protiv Lihtenštajna, Musa je poručio da je ključ naša postavka na terenu od prve minute.

Sigurno je da smo veliki favoriti. Ključ je naša postavka na terenu od prve minute. Ne smijemo se opustiti, a niti podcijeniti protivnika, bez obzira na to što nemaju niti jednog postignutog gola. Međutim, imaju neke određene kvalitete. Imali su protiv Slovačke dvije-tri prilike i izgubili su samo 1:0. Nisu primili gol iz igre, već iz prekida. Znamo gdje nas mogu ugroziti, ali znamo da smo mi puno kvalitetniji i bolji od njih. Ta utakmica realno zavisi od nas, a ja sam uvjeren da ćemo protiv njih biti pravi i da ćemo pobijediti, odnosno osvojiti tri boda i pružiti dobru igru, kazao je Musa.

Podsjetimo, utakmica između BiH i  Lihtenštajna se igra u petak od 20 sati i 45 minuta, a gostujući duel protiv Islanda je na rasporedu u ponedjeljak, 11. septembra.