Sloboda juriša ka povratku u Premijer ligu BiH

Nogometaši Slobode pobijedili su na Tušnju u šestom kolu Prve lige FBiH ekipu Stupčanice rezultatom 1:0 te su tako zadržali stopostotni učinak u sezoni.

Sloboda je od početka utakmice bila nešto konkretnija i s većim posjedom lopte, a nakon pola sata igre došli su i u vodstvo. Ćivić je ubacio, a Dervišagić odlično glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo Tuzlaka.

Do kraja poluvremenu su oba tima imala nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Početak drugog poluvremena pripao je Stupčanici koja je u nekoliko navrata opasno zaprijetila, ali je odbrana Slobode bila na visini zadatka.Tako je bilo i do kraja utakmice. Stupčanica je pokušavala doći barem do boda, ali nije uspjela pa je Sloboda upisala novu pobjedu.

Sloboda se večerašnjom pobjedom učvrstila na prvom mjestu Prve lige FBiH s pet bodova više u odnosu na drugoplasiranu Budućnost. Stupčanica je na četvrtoj poziciji.narednom kolu Sloboda gostuje Radniku u Hadžićima, dok će Stupčanica dočekati Jedistvo.