Sloboda pregazila Jedinstvo, Čelik se u susretu punom tenzija spasio u finišu susreta

FK Sloboda je u drugom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine stigla do druge pobjede savladavši ekipu Jedinstva iz Bihaća sa visokih 4:0.

Razlika u kvaliteti ove dvije ekipe se vidjela od samog početka. Crveno-crni su imali dominaciju od prve minute susreta, te je bilo pitanje kada će Jedinstvo “kapitulirati”.

U konaćnici to se desilo u 23. minuti utakmice kada je Ćivić ubacio odlično loptu, a Dilaver pogodio za 1:0. U nastavku uslijedila je “rapsodija” tuzlanskog tima koji je ostvario veliku pobjedu.

U 44. minuti utakmice majstorija Dine Kalesića je udvostručila prednost Slobode, a golman Jedinstva je loptu ispratio pogledom u svoju mrežu.

Mogao je u listu strijelaca do kraja prvog dijela da se upiše i Husejinović, ali njegove “škarice” nisu pronašle put do mreže, već do prečke.

U drugom poluvremenu je Sloboda pokazal svu nadmoć, te se to najbolje vidjelo u trećem i četvrtom pogotku. U dva navrata Haris Dilaver je pogađao petom, te tako kompletirao hattrick.

NK Čelik je stigao do izjednačujućeg pogotka protiv ekipe Radnika iz Hadžića u finišu susreta. Konačan rezultat glasio je 1:1.

Radnik je uspio povesti preko Opute koji je pogodio nakon centaršuta Sabljice u 52. minuti utakmice.

U finišu susreta došlo je do brojnih neželjenih scena na terenu Bilinog polja, a sve to rezultiralo je pogotkom Čelika u dubokoj sudijskoj nadoknadi za 1:1. Strijelac je bio Aladin Isaković.