Sloboda slavila očekivanu gostujuću pobjedu, Zvijezda, Radnik i Rudar stigli do važnih bodova za opstanak

Danas je na rasporedu bilo pet utakmica 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a Sloboda je slavila važnu gostujuću pobjedu protiv Mladosti rezultatom 2:0.

Pogotke za Slobodu postigli su Said Husejinović i Kenan Delić u ranoj fazi utakmice.

Kakanjski Rudar je slavio jako važnu pobjedu u gostima kod Tomislava sa minimalnih 1:0. Pogodak je još u prvom poluvremenu postigao Čago.

Goražde i Simm Bau su remizirali rezultatom 1:1. Dučić je doveo domaće u vodstvo u 26. minuti, dok je poravnanje gostima donio Vladić u 75. minuti.

Radnik je u izuzetno važnoj utakmici protiv Jedinstva slavio sa 2:0, pogocima Nargalića i Bešića u prvom poluvremenu.

Vrlo važnu pobjedu slavila je i Zvijezda protiv Gradine rezultatom 2:0, pogocima Tarika Here i Ermina Huseinbašića.

Sloboda je prva sa 54 bodova, ispred Stupčanice koja ima 46 bodova, s tim da tim iz Olova ima utakmicu manje. Goražde je treće sa 36 bodova, dok Simm Bau na četvrtom mjestu ima 34 boda. Peti Tomislav ima isti broj bodova, a 34 boda ima i Bratstvo koje je na šestom mjestu, sa utakmicom manje.

Sedmi Čelik ima 32 boda sa utakmicom manje, Budućnost je osma sa 31 bodom, Gornji Rahić deveti sa 30 bodova, a i ova dva tima imaju utakmicu manje.

Gradina ima 30 bodova, Zvijezda 27, a Radnik 26 bodova. Na 13. mjestu je Rudar Kakanj sa 25 bodova, TOŠK je sa utakmicom manje na 14. mjestu sa 24 boda, dok je Jedinstvo pretposljednje sa 23 boda. Mladost ima 14 bodova i praktično je već otpisana.

Sutra se sastaju Čelik – Bratstvo, Gornji Rahić – TOŠK, te Stupčanica – Budućnost.