Sloboda slavila protiv Simm Baua, Mladost bolja u kakanjskom derbiju

FK Sloboda je i sigurno novi jesenji prvak Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Crveno-crni su danas slavili pobjedu protiv ekipe Simm Baua sa 2:1.

Sloboda je povela u 11. minuti utakmice, a mrežu domaćih pogodio je Kenan Delić. Promjene rezultat u prvo poluvremenu više nije bilo.

Sloboda je i drugo poluvrijeme bolje otvorila, te je uspjela da postigne i drugi pogodak. Ponovo je glavni akter bio Kenan Delić koji je sada asistirao za Alena Kurtalića koji pogađa za 2:0.

U samom finišu utakmice Simm Bau je uspio da postigne jedan utješni pogodak, a strijelac je bio Karišik.

U kaknjskom derbiju, Mladost je slavila minimalnu pobjedu protiv ekipe Rudara sa 1:0.

Heroj je bio Vedin Kulović koji je postigao pogodak u 85. minuti utakmice za veliko slavlje domaćih navijača.

Ono što je zanimljivo jeste da je Kulović mogao biti i tragičar jer je propustio jedanaesterac u prvom poluvremenu.