Trener Sloge, Vlado Jagodić, izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim radom na pripremama.
– Danas završavamo prvu sedmicu priprema ovdje sa utakmicom. Fokus u ovih četrnaest dana je bio na fizičkoj i psihičkoj pripremi igrača. Planiram koristiti većinu igrača 60 minuta kako bih povećao minutažu. Utakmica će nam poslužiti da vidimo da li smo dobro analizirali našu igru protiv Radničkog iz Kragujevca. Iako smo izgubili 4:2, nisam nezadovoljan i nadam se da ćemo popraviti segmente igre po izgubljenoj lopti. Moramo biti oprezni jer i Arsenal igra na sličan način, na kontranapad. Važno je da sprovedemo ono što smo vježbali, rekao je Jagodić.
– Idemo po planu, momci su odlični i vjerujem da ćemo biti spremni za početak sezone kada se vratimo sa Zlatibora. Nadam se da ćemo izbjeći povrede. Grabeža nećemo koristiti danas zbog problema sa nogom, ali očekujem da će Milićević i Vidić biti na raspolaganju. Vjerujem da ćemo imati uspješnu utakmicu. Vremenski uslovi su idealni za rad, zaključio je Jagodić.
Štoper Milan Milanović također pohvaljuje fudbalere i nada se da će sve proći bez povreda.
– Na Zlatiboru smo osmi dan priprema i spremamo se maksimalno. Očekuje nas težak meč protiv Arsenala, ali vjerujem da smo dobro pripremljeni. Nadam se da ćemo ispraviti greške iz prethodne utakmice i da će rezultat biti pozitivan. Važno je da budemo taktički disciplinovani i odgovorni, i da se niko ne povrijedi, rekao je Milanović.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


