Sloga i Zrinjski remizirali u jako lošoj utakmici, odluka o putniku u finale pada u Mostaru

Fudbaleri Sloge i Zrinjskog danas su u Modriči odmjerili snage u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, a na kraju je rezultat glasio 0:0.

Plemići su u ovaj susret ušli nešto agilnije, te su od samog starta krenuli ofanzivno prema golu Sloge, a u petoj minuti je Savić šutirao sa 16 metara, ali je njegov udarac izblokiran. Tri minute kasnije je Tičinović odlično šutirao, Trako je odbranio njegov udarac, da bi potom sudije signalizirale ofsajd.

Nakon toga su se ‘‘probudili‘‘ i igrači ekipe iz Doboja, te su u 12. minuti stvorili svoju prvu šansu. Veselinović je dobro prošao po strani i poslao loptu do Vidića, ali ispred njega se ukazao Šunjić, koji je intervenisao u pravom trenutku.

Ista situacija je viđena i četiri minute kasnije, s obzirom na to da je tandem Veselinović – Vidić ponovo stupio na scenu, ali je napadač Sloge šutirao glavom nakon kornera kojeg je izveo njegov saigrač, te je na kraju Karačić odbranio njegov udarac.

Potom je uslijedio period mirnije igre na obje strane, te se igralo uglavnom na sredini terena, a tek u 36. minuti je viđena nova ozbiljnija prilika i to ispred gola Zrinjskog.

Veselinović je centrirao iz kornera na prvu stativu, Milanović je šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Do kraja prvog poluvremena ujedno više nije bilo pravih prilika, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Može se prvo poluvrijeme okarakterisati nesadržajnim, ali šta tek reći za drugo koje je bilo još lošije i donijelo je još manje šansi na obje strane. Memijin udarac sa distance bio je neprecizan, kao i s druge strane pokušaj Redžića sa preko 25 metara, a nakon kornera su za Zrinjski pokušavali Barišić i Šunjić, no obojica su blokirani.

Meč je tako okončan bez golova, pa će ime putnika u inale biti poznato tek nakon revanša.