Sloga “pala” bez ispaljenog metka, Borac nastavio sa pobjedama

Borac je nanio prvi poraz ekipe Sloge na njihovom domaćem terenu sa visokih 4:0 u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Igrala se deveta minuta utakmice kada je fenomenalan slobodan udarac izveo Sebastian Herrera, te tako doveo Banjalučane u prednost.

Samo osam minuta kasnije stigao je drugi pogodak, a ovoga puta strijelac je bio Jovo Lukić koji je neometan pogodio nakon kornera.

Igrala se 28. minuta utakmice kada je Borac stigao do trećeg pogotka kada je Blagaić bio strijelac, ali tu se najviše pričalo o reakciji golmana Sloge, Gurchmazova.

Loše vijesti za Vinka Marinovića desile su se u 32. minuti kada je Pavlović morao napustiti igru zbog povrede. Na gol je stao četvrti golman Borca, Stjepanović.

U 40. minuti utakmice Borac je stigao do četvrtog pogotka, a sada je Grahovac šutirao sa 20 metara, a lopta je završila u mreži.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, a sve prilike fudbalera Sloge spriječio je mladi golman Borca, Stjepanović koji je pokazao da Marinović i na njega može računati.