Spezia od Verone ispala iz Serie A!

Spezia će dogodine igrati u drugoj talijanskoj ligi, dok će Verona ostati u prvoj. Takav ishod odlučila je utakmica za ostanak u kojoj je Spezia bila domaćin jer je sezonu završila na 17. mjestu, dok je Verona bila na 18. Gosti su pobijedili 3:1 te tako zadržali prvoligaški status.

Svi su pogotci pali u prvom poluvremenu. Faraoni je već u petoj minuti doveo goste u vodstvo. Asistirao mu je Lazović. Deset minuta nakon toga poravnao je Ethan Ampadu. Uslijedio je dobar period igre za goste. Cyril Ngonge pogodio je dvaput do kraja prvog dijela – najprije u 26. pa u 38. minuti, prenosi Index.hr.

Dragowski obranio penal
Faraoni je u 68. minuti dobio crveni karton jer je rukom namjerno obranio loptu koja je išla u mrežu. Isplatilo je jer je golman Verone Dragowski obranio udarac Nzole. Do kraja je Spezia pritiskala, ali nije mogla do pogotka.

Uz Speziju, iz prve talijanske lige ispali su Sampdoria i Cremonese. U prvu ligu ulaze Frosinone, Genoa i Cagliari. Frosinone je osvojio prvo mjesto u drugoj ligi, a Genoa drugo i prošli su automatski, dok je Cagliari promociju izborio kroz doigravanje.