Sport1 – Adeshina Fatai junak GOŠK-a

Adeshina Fatai je junak GOŠK-a. Nigerijac koji je prethodnu polusezonu proveo u redovima FK Željezničar je donio pobjedu timu iz Gabele protiv Mladosti, bilo je 2:0. Nakon 0:0 u prvom dijelu, Fatai je ušao u igru u prvoj minuti nastavka i onda sa dva gola donio pobjedu svom timu. Gradina je pobijedila Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 1:0, a gol odluke je djelo gostujućeg fudbalera Avdića koji je u 34. minuti zatresao svoju mrežu.

Isti rezultat je viđen u Goraždu gdje je domaći tim golom Konjalića pobijedio BFK Simm Bau baš kao i Budućnost ekipu Radnika iz Hadžića. Gol odluke je djelo Anela Husića još u trećoj minuti utakmice. Idriz Džafić je donio pobjedu Rudaru u Kaknju protiv Stupčanice dok je Bratstvo rezultatom 3:1 pobijedilo Travnik. Devedžić i dvaput Šabić su pogodili za domaće, a Obradović za goste.

U utakmici sa najviše pogodaka, Tomislav i Radnički su podijelili bodove, bilo je 3:3. Banović se dvaput upisao u strijelce, a Šiško jednom za domaće dok su za goste pogodili Salihović, te Ordagić koji je bio dvostruki strijelac. I za kraj spomenimo da je Jedinstvo napravilo veliko iznenađenje u Tešnju, bilo je 0:0, a oba tima su utakmicu okončali sa po deset igrača.

Rezultati i strijelci:

Goražde – BFK Simm Bau 1:0 (Konjalić 72‘)
Budućnost – Radnik (H) 1:0 (Husić 3‘)
GOŠK – Mladost 2:0 (Fatai 50‘, 63‘)
Tomislav – Radnički 3:3 (Banović 4‘, 69‘, Šiško 19‘; Ordagić 26‘, 34‘, Salihović 32‘)
TOŠK – Jedinstvo 0:0
Rudar (K) – Stupčanica 1:0 (Džafić 42‘)
Bratstvo – Travnik 3:1 (Devedžić 57‘, Šabić 76‘, 78‘; Obradović 69‘)
Gradina – Zvijezda 1:0 (Avdić (ag) 34‘)

Tabela 1. GOŠK 21, 2. Gradina 17, 3. Rudar (K) 16, 4. Budućnost 15, 5. Goražde 12, 6. Stupčanica 11, 7. BFK Simm Bau 11, 8. Zvijezda 11, 9. Bratstvo 11, 10. TOŠK 11, 11. Mladost 11, 12. Radnik (H) 9, 13. Radnički 9, 14. Travnik 6, 15. Tomislav 4, 16. Jedinstvo 2.