Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, sve gostujuće navijače dočekuju grafit zločinca Ratka Mladića i poruka “Smrt gostima”, što definitivno ne bi trebalo biti prisutno u javnom prostoru, posebno ne na stadionu, prenosi Udruženje žrtava i svjedoka genocida.
Grafiti s likom Ratka Mladića, poznatog ratnog zločinca, i dalje su vidljivi na mnogim objektima u Republici Srpskoj, uključujući Gradski stadion u Banjoj Luci.
Na stadionu u Banjoj Luci, gdje prolaze gostujući navijači, mogu se vidjeti sramotni natpisi i grafiti.
Udruženje je istaklo da bi u pravnoj državi veličanje osuđenih ratnih zločinaca bilo strogo sankcionisano, ali u ovom slučaju nema adekvatne reakcije vlasti.
Ratko Mladić, bivši komandant Vojske Republike Srpske, pravosnažno je osuđen na doživotni zatvor zbog genocida i zločina protiv čovječnosti u Bosni i Hercegovini. Pored njega, Haški tribunal je osudio još 13 osoba za genocid u Srebrenici, dok je Radovan Karadžić također pravosnažno osuđen na doživotni zatvor.
Do sada je za genocid i zločine u Srebrenici osuđeno više od 50 osoba na ukupno više od 700 godina zatvora.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


