SRUŠEN REKORD REAL MADRIDA: Mijatović odveo Zvezdu do pobjede, Hvan zabio prvi gol! (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su na svom stadionu Mladost iz Lučana rezultatom 3:1, u sklopu 18. kola Superlige Srbije.

Time je nastavljen niz nepobjedivosti u prvenstvenim utakmicama koji traje od 2017. godine, čime je oboren rekord Real Madrida!

Gosti nisu ušli spuštenog garda u dvoboj, a već u 3. minuti prvi je uputio iskusni Marko Mirić, bivši igrač crveno-bijelih. No, lako ju je ukrotio Omri Glazer.

Odmah nakon toga uzvratio je branitelj naslova, kada je priliku propustio Hvan, dok na drugoj strani Veličković nije realizirao veliku priliku, nakon ubačaja Varjačića.

Odmah potom, upravo je Varjačić zaslužan za dosuđeni jedanaesterac za Zvezdu, jer je igrao rukom u šesnaestercu. S bijele točke precizan je bio Aleksandar Katai koji je gađao u suprotni kut u odnosu na stranu u koju je išao 38-godišnji Saša Stamenković, vratar Lučanaca i nekada dugogodišnji čuvar mreže današnjeg suparnika. .

Ipak, uslijedilo je ekspresno izjednačenje. U 10. minuti mladi Uroš Sremčević glavom je pogodio Zvezdin gol nakon ubačaja s lijeve strane iskusnog Žarka Udovičiča.

Peter Olajinka je u idućih deset minuta imao dva neuspješna pokušaja da glavom donese novu prednost, a najveću priliku propustio je Bukari u 27. minuti, kada ga je zaustavio Stamenković.

Bio je to početak uspona nogometaša iz Gane. Nedugo nakon prodora u sredinu snažno je pucao s ruba šesnaesterca, ali iskusni vratar bio je spreman. Nakon toga je krilni napadač zaprijetio u kontranapadu, ali opet bez uspjeha.

U 42. minuti Olajinka je izborila slobodan udarac iz blizine, ali ga je Hvan vrlo loše izveo pa se na poluvrijeme otišlo izjednačeno.

Od početka drugog poluvremena trener Bahar pokušao je s mladim igračima, pa su Mijatović, Nedeljković i Knežević zamijenili Bukarija, Mijailovića i Mitrovića koji je igrao na neprirodnoj poziciji beka. Ove promjene su se na kraju isplatile.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imao je Spajić kada je ostao sam na drugoj stativi, ali se vratar gostiju opet našao na pravom mjestu.

Domaći su pojurili do pogotka. Knežević je zatresao mrežu nakon udarca glavom u 61. minuti, ali samo s vanjske strane.

Do pogotka i nove prednosti konačno dolazi u 68. minuti preko Mijatovića koji precizno puca u donji desni kut gostujućih vrata, nakon što se Lucić odlično snašao i spustio mu loptu nakon odbijene lopte.

Gelor Kanga zamalo je asistirao nedugo nakon ulaska u igru ​​u 77. minuti, odlično je ubacio iz kuta, ali je Stamenković još jednom spasio gol nakon odličnog udarca glavom Olajinke. No, iskusni vratar mogao je biti tragedija nešto kasnije, kada je nakon nekoliko dobrih poteza nigerijskog napadača vrlo loše reagirao, no Knežević to nije iskoristio.

Trener gostiju Tomislav Sivić do kraja je mladošću pokušavao doći do izjednačenja. Kod gostujuće momčadi u 81. minuti iskusne Mirića i Varjačića zamijenili su 16-godišnji Divac i Ćirić.

Mijatović je upisao i asistenciju u 89. minuti, nakon duplog pasa s Hvanom, koji je postigao svoj prvijenac u dresu Zvezde, nakon što se lopta odbila od grede. Time su otklonjene sve dvojbe oko konačnog ishoda ove utakmice.

Crvena zvezda (4-2-3-1): – Olayinka

Mladi (4-2-3-1): Stamenković – Ćirković, Dognimani, Leković, Milošević, Mirić (od 81. Ćirić), Udovičić, Varjačić (od 81. Divac), Veličković (od 62. Mols), Žunić – Sremčević.