Stadion Rođeni zasjao u punom sjaju, fudbaleri Veleža uveličali atmosferu rutinskom pobjedom nad Posušjem

Fudbaleri Veleža u fantastičnoj su atmosferi na prepunom stadionu Rođeni savladali Posušje rezultatom 2:0 i osigurali plasman u četvrtfinale Kupa BiH, te nastavljaju odbranu trofeja osvojenog prošle sezone.

Velež se nakon dugo vremena vratio na stadion Rođeni, koji je zasjao u izdanju koje bi se moglo nazvati evropskim, a iako utakmica nije bila od početka uzbudljiva, bilo je evidentno da je Velež agilniji tim i tim koji osjeća obavezu da navijačima priredi lijepo veče.

Već na početku meča, mladi Bajrić je kod domaćina zbog povrede iznesen na nosilima, a zamijenio ga je još jedan mladi igrač, Ardonis Mućaj. Velež je u prvih petnaestak minuta prijetio preko Hasanovića i Haskića, dok je Posušje imalo šansu preko Rozića, ali promjene rezultata nije bilo.

U 22. minuti, domaći su poveli. Mućaj je asistent, a Nermin Haskić je zatresao mrežu gostiju za veliku radost navijača mostarskog tima. Velež je nakon pogotka bio osjetno bolja ekipa, stvorio je do poluvremena nekoliko šansi i mogu gosti biti zadovoljni što je rezultat ostao nepromijenjen.

Gosti su preuzeli posjed lopte u drugom dijelu, a Velež im ga je vjerovatno i svjesno prepustio, vrebajući šansu iz kontranapada. Iz takve igre, nije se izrodila neka superšansa ni na jednoj strani, sve do 66. minute kada Bogdanović uz pomoć prečke brani udarac Bobana glavom.

No, već u narednom napadu Velež rješava stvari. Rezervista Emir Halilović na asistenciju strijelca prvog gola Nermina Haskića sjajno pogađa sa nekih 17 metara i Veležu donosi nedostižnu prednost. Imalo je Posušje do kraja još jednu šansu, ali nije došlo do pogotka, pa je Velež trijumfovao sa 2:0 i u dobroj atmosferi nastavlja sezonu.