Stupčanica (nije) iskoristila kiks Slobode, Mladost pregazila Jedinstvo

Na programu su danas bile četiri utakmice devetog kola Prve lige Federacije BiH, a za vrh tabele je najznačajniji bio duel Stupčanice i Gradine u Olovu, koji je završen rezultatom 0:0, iako je domaći tim bio bolji i vjerovatno je zaslužio osvajanje punog plijena.

U derbiju začelja, Mladost je sa 5:1 pregazila Jedinstvo. Domaćin je poveo pogotkom Kulovića u 25. minuti, a u vrlo uzbudljivoj završnici prvog dijela vidjeli smo dva gola. Prvo je za goste pogodio Bakić u 42. minuti, a onda je Sijamija golom u 45. minuti donio Mladosti novu prednost. Grahovac je povisio prednost Mladosti pogotkom u 50. minuti, a četvrti gol za domaće postigao je Piljug u 82. minuti. Konačan rezultat postavio je Zec u sudijskoj nadoknadi.

Husić je u 34. minuti donio Budućnosti prednost u gostima kod Radnika u Hadžićima, no poravnanje domaćinu je donio Nargalić pogotkom već u 38. minuti. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Simm Bau je u 45. minuti poveo u Gornjem Rahiću pogotkom Vasiljevića, a poravnanje domaćinu je donio u 54. minuti Fačić, da bi isti igrač u sudijskoj nadoknadi pogodio za veliku pobjedu domaćeg tima.

Sloboda ima 24 boda, a Stupčanica je svoj zaostatak za njom smanjila za samo jedan bod. Tim iz Olova sada ima 17 bodova, baš kao i trećeplasirano Goražde. Tomislav ima 16 bodova, a Budućnost i Gradina po 14. 13 bodova ima nakon današnje pobjede Gornji Rahić, a po 12 Zvijezda, Simm Bau i Čelik. Radnik i Bratstvo imaju po devet bodova, TOŠK i Jedinstvo po osam, a na začelju su kakanjski tandem Mladost i Rudar sa sedam, odnosno pet bodova.