Stupčanica slavila pobjedu protiv Goražda i nastavila borbu za titulu jesenjeg prvaka

Stupčanica je danas na svom terenu upisala minimalnu pobjedu protiv Goražda u susretu 14. kola Prve lige FBiH, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 1:0.

Već u petoj minuti utakmice je viđena opasna situacija pred golom Stupčanice. Tatar je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac nakon prekida, ali je udarac Karalića otišao preko gola.

Pet minuta kasnije, Mehanović je postigao pogodak, ali je dosuđena ofsajd pozicija, da bi potom Alić spasio Stupčanicu nakon dobre akcije.

U 16. minuti je sviran penal za Stupčanicu. Loptu u ruke je uzeo Mehanović i promašio je čitav gol, a potom su gosti imali veliku šansu, ali Milićević je odbranio udarac Haznadara.

Ipak, u 22. minuti Stupčanica dolazi do vodstva, a strijelac vodećeg gola za svoj tim je bio Božić. U 28. minuti se Beganović oprobao na šut, ali je lopta otišla pored gola gostiju iz Goražda, a onda je sjajan šut Haznadara otišao pored gola domaćeg tima.

Igrala se 38. minuta, kada su gosti imali još jednu dobru priliku. Tatar je šutirao pored gola, ali je lopta otišla pored stative, pa je to ujedno bila i posljednja šansa u prvom dijelu meča u Olovu.

U drugom poluvremenu se igralo malo grublje na terenu u Olovu, pa nije bilo previše prilika, osim dvije dobre šanse za Stupčanicu, i jedne prilike za goste.

Jednu je stvorio Ljuca, koji je glavom šutirao, ali je lopta otišla pored gola gostiju. Potom su protivničku ekipu pokušali ugroziti Živković i Nestor, ali je Čalaković dva puta odlično intervenisao.

S druge strane, Miličević je tek u finišu utakmice bio u prilici da ugrozi gol Stupčanice, ali je golman domaćeg tima sigurno pokupio loptu i spriječio protivničkog igrača da postigne gol.

Tako je na kraju Stupčanica uspjela da sačuva gol iz prvog poluvremena i dođe do pobjede protiv Goražda, a današnjim trijumfom klub iz Olova je nastavio borbu za titulu jesenjeg prvaka.

Nakon ove utakmice, Stupčanica je završila na drugoj poziciji i na svom kontu ima 32 boda, dok je Goražde završilo na šestoj ligaškoj poziciji sa 22 osvojena boda.

Stupčanica – Goražde 1:0 (Božić 26‘).