Stupčanica slavila u Bihaću, utrka za plasman u Premijer ligu BiH ponovo otvorena

Tri gostujuće pobjede vidjeli smo u današnje tri utakmice 22. kola Prve lige Federacije BiH, što i nije baš čest slučaj.

Najzanimljivije je svakako bilo u Bihaću, gdje je Stupčanica stigla do nova zlata vrijedna tri boda minimalnom pobjedom. Pogodak odluke postigao je Karahmetović u 50. minuti utakmice.

Svakako je interesantan bio i ishod duela između Budućnosti i Zvijezde iz Gradačca. Gosti kojima su bodovi prijeko potrebni slavili su u lokalnom derbiju sa 2:1 protiv domaćina koji ne može ni gore ni dole, pa nije imao prevelik rezultatski imperativ u ovoj utakmici. Pogocima Mujčića i Huseinbašića, Zvijezda je na poluvremenu vodila sa 2:0, a počasni gol za domaće postigao je Kovačević u 78. minuti susrreta.

Pobjedu je slavilo i Goražde u Tešnju i to dosta rutinsku, sa 2:0. Pogotke su postigli Mašić i Rašević već u prvih dvadesetak minuta, a rezultat se kasnije nije mijenjao.

Sloboda je lider na tabeli sa 51 bodom, dok je Stupčanica druga sa 46 bodova. Trećeplasirano Goražde ima 35 bodova, a slijede Tomislav i Bratstvo sa po 34, dok šestoplasirani Simm Bau ima 33 boda.

Čelik ima 32 boda, Budućnost 31, a Gornji Rahić 30 bodova. Deseto mjesto zauzima Gradina, također sa 30 bodova, a onda slijedi veliki razmak ka timovima čiji opstanak još nije siguran. Zvijezda je nakon današnje iznenađujuće pobjede na 11. mjestu sa 24 boda, koliko ima i TOŠK na mjestu iza nje. Radnik i Jedinstvo imaju po 23 boda, Rudar 22, a posljednja Mladost ima 14 bodova.