Sutjeska upisala prvu pobjedu u novoj sezoni, Budućnost primila četiri gola od Petrovca

Kompletirano je drugo kolo Meridianbet 1. CFL mečevima odgiranim u nedelju.

Fudbaleri Sutjeske, ekipe koja brani naslov najbolje u Meridianbet 1. CFL, upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni. Nakon remija u gostima sa Jedinstvom na premijeri sezone Nikšićani su pred svojim navijačima lako izašli na kraj sa ekipom Jezera – aktuelni šampion tri puta je tresao mrežu rivala.

Vrata pobjede domaćinu je otvorio novajlija Vuk Striković pogotkom u 12. minutu, da bi sredinom prvog dijela Srđan Krstović, igrač koji je u redove Sutjeske došao pred početak sezone, duplirao prednost svog tima. Konačnih 3:0 u Nikšiću postavio je Dušan Vuković u 54. minutu susreta.

Odličan meč sa čak šest pogodaka viđena je na stadionu „Mitar Mićo Goliš“ u Petrovcu, gdje su domaći „nebesko-plavi“ savladali Budućnost rezultatom 4:2. Početak meča nije ulivao nadu domaćinu da će doći do sva tri boda pošto je već u drugom minutu susreta Lazar Mijović donio prednost ekipi iz Podgorice. Do odlaska na odmor Faust je uspio da donese izjednačenje domaćinu, da bi isti igrač u 64. minutu potpisao preokret.

Već u sljedećem napadu Mamadu Mendi je postigao treći, a u 77. minutu i četvrti pogodak za ekip koju sa klupe vodi Mladen Lambulić. Budućnost je u samom finišu uspjela da preko Marka Mrvaljevića smanji veliku prednost rivala…

Posljednji dan jula 2022. godine ostaće upisan u istoriji Arsenala – tim iz Tivta je na ovaj dan upisao prvu pobjedu u eltinom društvu crnogorskog fudbala. Tivćani su bili bolji od Jedinstva, ekipe sa kojom su tokom prethodne sezone vodili veliku borbu u Drugoj ligi Crne Gore. Jedini pogodak na meču, vrijedan tri boda za domaćina, postigao je Boris Došljak u 68. minutu susreta.

Već nakon dva odigrana kola Mamadu Mendi se izdvojio na vrhu liste strijelaca – napadač Petrovca četiri puta je tresao mreže rivala. Po dva pogotka postigli su Stefan Denković, Srđan Krstović, Rodrigo Emilio Faust i Armin Bošnjak.