Sutjeska za pet minuta riješila Petrovac, Budućnost u 90+7 do pobjede nad Jezerom

Kompletirano je 17. kolo Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige u kojem su trijumfe ostvarila naša dva najveća tima.

Aktuelni šampion savladao je na svom terenu Petrovac sa 2:0. Sve je riješeno u prvih pet minuta drugog poluvremena.

Prvo je pogodio mladi Lazar Žižić, koji je ušao na poluvremenu, a u 50. minutu lijepim driblingom izbacio defanzivca gostiju i pogodio Tyrone Conraad.

Po crveni karton su zbog sukoba nakon gola Holanđannina zaradili Milić i Knežević.

Budućnost je do trijumfa stigla u 97. minutu meča protiv Jezera. Plavljani su poveli u petom minutu preko Pajovića, izjednačio je Đukanović u 68.

Gol za trijumf tima Miodraga Džudovića postigao Damjan Dakić.

Veliko iznenađenje napravili su fudbaleri Jedinstva, koji su kao gosti savladali Dečić rezultatom 1:0.

Trenutak odluke na stadionu OFK Titograda desio se u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je mrežu Dečića zatresao iskusni Žarko Korać. Bjelopoljcima je ovo četvrta pobjeda u posljednjih pet ligaških utakmica.

Mornar je vodio u Danilovgradu, ali je Iskra uspjela da preokrene i dođe od pobjede – 2:1. Aleksandar Vujačić doveo je Barane u vođstvo u 14. minutu, ali je petnaestak minuta kasnije izjednačio Žarko Popović. Važne bodove u borbi za opstanak Iskri je donio Ognjen Obradović golom u 83. minutu.

U duelu Rudara i Arsenala nije bilo golova.

Budućnost je ostala lider sa 34 boda, jednim više od Sutjeske, a već kasni Dečić sa 27, te Petrovac i Arsenal sa po 24.