Bivši predsjednik Borca Milan Tegeltija je putem društvenih mreža analizirao situaciju u WWin ligi Bosne i Hercegovine, fokusirajući se na banjalučki Borac i njegove šanse za odbranom titule.
U Tegeltijinoj objavi ističe:
– Iako je trenutno u fokusu Evropa, važno je da se ne zaboravi na Borac i domaće prvenstvo.
Stiže nam dvomeč sa Klaksvikom kao jedan od najvažnijih susreta u posljednjih 30 godina. Ulazak u grupnu fazu takmičenja je važan, ali ne treba zanemariti domaće prvenstvo koje nam omogućava učešće u Evropi i naredne godine.
Za Borac je ključno da dobro startuje u borbi za titulu i ove sezone. Stoga su odluke o odgodi prvih utakmica u prvenstvu dobre, kako bi se prvo osiguralo mjesto u grupnoj fazi, a potom posvetila ista pažnja i fokus prvenstvu.
Prvenstvo uvijek ima prioritet jer donosi Evropu, a titula otvara vrata grupnoj fazi Evrope i sljedeće godine. Ova sezona će biti izazovnija nego prethodna, te će nam biti potrebno izvući pouke iz Zrinjskog prošle godine kako bismo izbjegli iste greške. Nema mjesta potcjenjivanju lige u odnosu na Evropu. Ove godine, imaćemo snažnog Zrinjskog koji će biti ozbiljan konkurent na svim pozicijama.
Sarajevo vreba iz prikrajka, gladno trofeja i bez tereta Evrope, fokusirano na domaće prvenstvo sa jakim timom u napadu i čvrstom sredinom terena, što ga čini ozbiljnim konkurentom.
Široki Brijeg sa Kožuljom i Ćavarom ima potrebnu čvrstinu i kvalitet u sredini terena da se ove sezone uključi u borbu za Evropu kao četvrti predstavnik.
Uz to, imamo:
Velež koji se nikada ne smije potcijeniti, bez obzira na rezultate u Evropi. Sloga i Posušje imaju kvalitetne timove i mogu napraviti iznenađenja. Radnik pokazuje da nije u ligi samo turistički, već ozbiljno, kao i Željezničar, koji uvijek može biti konkurentan za Evropu.
Biće nevjerojatno teška borba za vrh, gdje će svaki meč biti odlučujući i svaki kiks će biti kažnjen.
Borac ima kvalitetan tim i širok roster za osvajanje titule, ali ključni faktori će biti pristup, balansiranost i ravnomjerna raspodjela tereta među svim igračima, jer će Borac igrati i u Evropi i u tri domaća takmičenja.
Ajmo Borac, poručio je Tegeltija.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


