Terzić: Utakmica sa Sarajevom je uvijek veliki derbi

Fudbaleri Borca jučer su u Mostaru na stadionu Rođeni odigrali neriješeno protiv Veleža u susretu 20. kola WWin lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:0.

Tako su nakon devedeset minuta duela sa Rođenima mreže ostale netaknute na obje strane, pa su Velež i Borac podijelili po bod u derbiju kola.

Poslije utakmice u Mostaru, oglasio se i Vasilije Terzić, koji je u razgovoru za zvaničnu klupsku stranicu prvo prokomentarisao susret sa Veležom.

Obje ekipe su odigrale kvalitetnu utakmicu. Znamo da je Velež dobra ekipa koja je posebno opasna na svom terenu. Smatram da smo odigrali veoma dobro. Stvorili smo veliki broj šansi i ostaje žal što ih nismo realizovali. U posljednjoj minuti smo mogli do pobjede. Na kraju, kad već nismo osvojili sva tri boda, moramo da budemo zadovoljni i bodom, poručio je Terzić.

Vremena za predah nema, s obzirom na to da Banjalučane već u srijedu čeka novi veliki ispit i prva utakmica četvrtfinala Kupa BiH protiv ekipe Sarajeva.

Najvažnije je da se odmorimo i da u punoj formi dočekamo utakmicu u srijedu. Duel sa Veležom je bio veoma naporan, a tu je i dug put. Utakmica sa Sarajevom je uvijek veliki derbi i dat ćemo sve od sebe da pružimo kvalitetno izdanje. Pozivam navijače da nas podrže, a mi ciljamo plasman u polufinale Kupa BiH, poručio je Terzić.

Podsjetimo, prva utakmica četvrtfinala Kupa BiH između Borca i Sarajeva se igra u srijedu, a početak ovog meča je zakazan za 18 sati i 30 minuta.