Tri crvena kartona! Bayern u 4. minuti ostao s igračem manje, ali na poluvremenu ima igrača više!

U Minhenu zaista nesvakidašnja situacija. Na Allianz Areni smo za poluvrijeme vidjeli čak tri direktna crvena kartona, odnosno u rasponu od samo 36 minuta.

Bayern u okviru 9. kola Bundeslige dočekuje Darmstadt. Na poluvremenu je 0:0, ali daleko od toga da smo gledali nezanimljivih 45 minuta, prenosi Sportsport.ba.

Već u 4. minuti Bayern ostaje s igračem manje. Kimmich je srušio igrača gostiju na ivici kaznenog prostora i pokazan mu je put u svlačionicu.

Joshua Kimmich red card pic.twitter.com/qwhsquUBHl
— FootColic  (@FootColic) October 28, 2023

Samo 17 minuta kasnije i gosti ostaju s igračem manje. Gjasula je napravio oštar faul, za šta dobija direktan crveni karton.

Klaus Gjasula (Darmstadt) straight RED CARD against Bayern Munich

Too harsh for a red card?
pic.twitter.com/EMgj6uXmV0
— Red Card Alert (@collinabanter) October 28, 2023

Tu nije bio kraj. Igrala se 41. minuta kada Maglica dobija crveni karton također zbog oštrog faula.

Leroy Sane je postigao i pogodak u 45. minuti koji je poništen zbog ofsajda, da bi u drugoj minuti nadoknade gostujući trener reagovao izmjenom i izbacio Pfeiffera, te na teren poslao Zimmermanna.

Drugo poluvrijeme će tako krenuti s odnosom snaga 10:9 i vidjet ćemo da li će se gosti moći spasiti poraza, iako im je utakmica krenula bajno.

Treba svakako reći i ime sudije. U pitanju je 38-godišnji Martin Petersen iz Stuttgarta. Ovo mu je treća utakmica ove sezone u Bundesligi, a na prve dvije je pokazao 9 žutih kartona, nijedan crveni, te je jednom svirao penal.