Velež dominantan protiv Igmana, drugi duel premijerligaša pripao Tuzla Cityju

U pripremnoj utakmici za predstojeću sezonu u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine snage su odmjerili ekipe Tuzla Cityja i GOŠK-a. Konačan rezultat glasio je 2:0 za tuzlanski tim.

Tuzla City je prvi pogodak postigla u samoj sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je mrežu gostiju zatresao Ajdin Nukić.

U drugom poluvremenu igrala se 64. minuta kada je konačan rezultat utakmice postavio Irfan Hadžić.

“Zadovoljan sam svim segmentima fudbalske igre. Svi su opravdali povjerenje koje smo dobili. Zadovoljan sam posebno odnosom naših mladih igrača. Zasad sam zaista zadovoljan sa radom na Kupresu. Nadam se da privodimo pripreme u najboljem raspoloženju i ako Bog da da krenemo u novu sezonu svi spremni”, rekao je Bošnjaković nakon utakmice.

Također, trener Tuzla Cityja je potvrdio da je naredna utakmica na pripremama u Kupresu za njegov tim protiv NK Široki Brijeg koja se igra 13. jula (četvrtak).

Nekoliko premijerligaša igralo je danas prijateljske mečeve u sklopu priprema za novu sezonu, a odličnu partiju pružio je Velež, koji je sa 4:0 savladao Igman. Velež je sve golove postigao u odličnom prvom poluvremenu, a poveli su u 10. minuti pogotkom Mlinarića, da bi već tri minute kasnije bilo 2:0, pogotkom Džafića sa bijele tačke. Na 3:0 je povisio Krajnc golom u 22. minuti koji je bio jako lijep, da bi iz drugog penala na utakmici Anđušić u 44. minuti pogodio za, ispostavit će se kasnije, konačnih 4:0.

Fudbaleri Igmana nisu bili zadovoljni suđenjem te je na kraju prvog dijela došlo do određenog sukoba, ali situacija se brzo smirila.