Velež odigrao najbolju partiju sezone i potpuno deklasirao Tuzla City

Fudbaleri Veleža savladali su u devetom kolu Premijer lige BiH ekipu Tuzla Cityja sa ogromnih 4:0, čime su na najbolji mogući način najavili izlazak iz rezultatske krize poslije očajnog otvorenja sezone.

Veležovi igrači i stručni štab kažnjeni su uoči ove utakmice oduzimanjem određenog procenta mjesečnih primanja, a pokazali su veliku volju od prve minute današnje utakmice da dokažu da trud i zalaganje nisu sporni.

Mostarski tim je poveo nakon samo tri minute. Sa bijele tačke je pogodio Dženan Zajmović, nakon što je odbrana gostiju napravila veliku grešku, a ovaj pogodak odmah je usmjerio meč tamo kamo je Veležu odgovaralo. Mostarski tim je dominirao, stvarao šanse i pravio velike probleme Tuzlacima, ali nije mogao nikako da dođe do drugog pogotka.

Tuzlaci su zaprijetili samo preko Miće Kuzmanovića i to je bilo sve što su napravili kroz skoro cijeli meč. S druge strane, Velež je imao još nekoliko šansi, a u jednoj situaciji je mogao i trebao dobiti još jedan penal, no sudija Mulahasanović nije pokazao na bijelu tačku.

Nije to pretjerano demotivisalo domaćina, koji je u drugo poluvrijeme ušao baš onako kako je ušao u prvo. U 48. minuti Dženan Zajmović pogađa za 2:0, nakon još jedne ne baš adekvatne intervencije odbrane gostiju, koja je kroz cijeli meč bila pod velikim pritiskom.

Ovaj pogodak je riješio utakmicu, jer je vrlo brzo postalo jasno da gosti ne mogu da se vrate u meč. I dok su Tuzlaci bili indisponirani, Velež je namirisao krv i nastojao je samo što uvjerljivije pobijediti, kako bi se iskupio za sve lošije partije u ranijoj fazi sezone.

Do kraja meča, mostarski tim je stigao do još dva pogotka. Prvo je Nermin Haskić pogodio nakon ubačaja sa strane Mehmeda Ćosića, a onda je nakon ubačaja iz kornera Emir Halilović majstorski pogodio iz voleja, za konačnih 4:0.

Velež sada ima devet bodova iz sedam utakmica, dok Tuzla City ima 13 bodova iz istog broja utakmica.