Velež u sudijskoj nadoknadi izbjegao poraz od Širokog Brijega

U posljednjoj utakmici 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, NK Široki Brijeg je ugostio ekipu Veleža, a konačan rezultat utakmice glasio je 2:2.

Širokobriježani su stigli u rano vodstvo u desetoj minuti utakmice kada je Ćavar oduzeo loptu Suljiću i sjajnim udarcem sa 15 metara savladao Hadžikića za 1:0.

U nastavku pokušao je Velež da dođe do izjednačenja, ali svi njihovi napadi su djelovali “jalovo”, te u konačnici nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka.

Ipak, prvi pravi napad u drugom poluvremenu donio je Rođenim izjednačujući pogodak. Strijelac pogotka bio je sjajni 18-godišnji Dženan Puce koji je igrao dobru partiju i u prvom poluvremenu.

Uspio je Široki Brijeg da postigne i drugi pogodak i ponovo povede u 67. minuti utakmice. Tada je jedan od najljepših pogodaka u ovoj sezoni postigao Marijan Ćavar.

Velež je ponovo nakon što su bili u rezultatskom deficitu odlučio da baci sve karte u napad, a to se isplatilo tek u 90. minuti utakmice kada je nakon kornera Vehabovića najbolje se snašao Peco i pogodio za bod Rođenih i konačnih 2:2.