VELIKI PODVIG: FMP Meridian korak bliže Ligi šampiona!

FMP Meridian – Breogan 76:64 (20:17, 12:17, 23:13, 21:17)

Košarkaši FMP Meridian, pobedili su španski Breogan i plasirali se u polufinale Meridian kvalifikacionog turnira košarkaške Lige šampiona. Meč je obilovao preokretima, ali je ekipa iz Železnika izbacila velikog favorita za osvajanje ovog turnira.

Izabranici Nenada Stefanovića su dobro otvorili utakmicu stekavši četiri poena viška. Kasnije su imali i maksimalnih +6. Španski tim je uspevao da drži priključak. Nakon prve deonice, Panteri su imali minimalnu prednost.

Španci su odmah na startu drugog dela poravnali rezultat. Domaćini su uprkos tome nastavili da održavaju rezultatski plus. Ispustili su ga pred poluvreme kada su rivalu dozvolili preokret i minimalno vođstvo po odlasku na odmor.

U prvom delu igre se kod ekipe FMP Meridian istakao Valinskas sa 7 poena i pet asistencija. Nikola Manojlović ima 5 poena i 2 skoka.

Tim Breogana predvodi srpski plej Nemanja Nenadić sa 8 koševa. Kasibabu ima 6, a Hap poen manje.

Breogan je serijom 7:0 otvorio drugo poluvreme. FMP je uspeo da uzvrati i dođu do 46:46 pogotkom Čarlsa Dženkinsa. Novo vođstvo im je potom doneo Frejzer.

Potom su serijom 9:0 stekli najvećih 9 poena viška pred poslednju četvrtinu. Tome su u velikoj meri doprineli novajlije Frejzer, Valinskas i Janković.

Breogan je na startu četvrte četvrtine uspeo da taj manjak prepolovi, pokušavajući da izvrši pritisak na ekipu FMP Meridian. Potom je Ebuka Izundu pogotkom odveo Pantere na +9 pet minuta pre kraja susreta. Stigli su kasnije i do prve dvocifrene prednosti.

Zadržali su je i priveli meč kraju. Najbolji u redovima pobedničkog tima bio je Valinskas sa 14 poena. Po 11 koševa, imali su Frejzer, Izundu i Janković.

Breoganu nije bilo dovoljno 17 poena Nenadića, dok je Hap imao 14 koševa.

FMP Meridian će u polufinalu igrati protiv Opave iz Češke u petak od 20 časova. Ako i tu budu bili bolji, čeka ih ili estonski Parnu ili austrijski Gmunden.

Pobednik turnira će igrati u E grupi FIBA Lige šampiona gde su već: Hapoel Jerusalim, Darušafaka i Ludvigzburg.