VELIKI USPEH: Srpski rvači u finalu Svetskog prvenstva!

Dvojica srpskih rvača, Ali Arslan i Zurabi Datunašvili, ostvarili su plasmane u finale planetarnog šampionata koji se održava u našoj zemlji i sutra će se boriti za zlato!

Arslan je u kategoriji do 72 kg grčko-rimskim stilom u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema, pošto je meč završio tušem.

Prethodno je Francuz dobio prvi poen, dok je naš rvač uzvratio za 1:1, pre odlučujućeg poteza.

Na putu do finala predstavnik Srbije bio je bolji od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.

U borbi za zlato sastaće se sa Ulvi Ganizadeom iz Azerbejdžana, sutra od 18 časova.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju Zurabi Datunašvili nešto kasnije je borbu za zlato u kategoriji do 87 kg izborio pobedom nad Davidom Lošoncijem iz Mađarske sa 4:3.

Poveo je mađarski borac, ali je Zurabi napravio veliki preokret na 4:1. Lašonci je uspeo da osvoji još dva poena, ali je do kraja naš takmičar sačuvao stečenu prednost.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske, a sva finala su na programu sutra od 18 časova.

Datunašvili brani zlato koje je pre nešto manje od godinu dana osvojio u Oslu.

Tako se nastavlja značajan kontinuitet srpskog rvanja, pošto je ovo već osmi šampionat sveta na kom je osvojena makar jedna medalja, od 2014. kada je zlatan bio Davor Štefanek. Sada su kaparisane već dve, ostaje samo da se vidi da li će biti zlatnog sjaja.

Za bronzanu medalju će se nakon poraza u polufinalu boriti Viktor Nemeš.