Avdo Kalajdžić više neće obavljati ulogu pomoćnog trenera Veleža. Nakon dolaska novog trenera Irfana Buza, odlučeno je da će Avdo Kalajdžić biti premješten u omladinski pogon, što je potvrdio i još uvijek v.d. predsjednika Admir Rahimić.
– Kao klub i ja lično, ponosni smo što imamo takvu legendu kao što je Avdo Kalajdžić u našem klubu. On nije samo legendarni fudbaler i trener, već je i veliki karakter, što mi stavljamo na prvo mjesto. Imali smo veoma dobar razgovor i shvatili smo da dijelimo istu viziju za naš voljeni klub, te smo dogovorili detalje o našoj budućoj zajedničkoj saradnji. Imat će posebnu ulogu u omladinskoj školi, gdje će svojim znanjem i iskustvom doprinijeti igračima, ali i trenerima. Smatram da će njegova prisutnost biti od velike važnosti za dalji razvoj naših mladih talenata, te da će uz njega bolje razumjeti šta znači igrati za naše Rođene, rekao je Admir Rahimić.
Avdo Kalajdžić je zahvalan Rahimiću na konkretnom razgovoru o viziji za budućnost.
– Hvala gospodinu Rahimiću na konkretnom i iskrenom razgovoru koji smo vodili, te se nadam da ćemo brzo prevazići sve ovo i da će naš Velež napokon krenuti prema naprijed, postižući dobre rezultate i vraćajući se na mjesto koje zaslužuje. Želim zahvaliti stručnom štabu koji je bio u Tuzli, desilo se šta se desilo, ja ostajem u klubu, radit ću u omladinskoj školi kako bih pomogao i prenio svoje iskustvo i znanje koje sam stekao tokom godina na igrače i trenere u omladinskoj školi, te se nadam da ćemo kroz rad s mladima podići Velež na viši nivo.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


