Avdo Kalajdžić, trener stručnog tima Veleža, je komentarisao pobjedu svoje ekipe nad Posušjem u Tomislavgradu u posljednjoj pripremnoj utakmici prije početka nove sezone za oba tima.
Utakmica je bila tvrda i zatvorena s obje strane, a mostarski tim je na kraju slavio pobjedu. Jedini gol postignut je u 87. minuti iz penala, a strijelac je bio Mihael Mlinarić.
Nakon utakmice, Kalajdžić je izjavio za klupsku televiziju kako su Rođeni željeli ostvariti dobar rezultat kako bi unaprijedili rad u narednom periodu.
– Željeli smo ostvariti dobar rezultat za bolji rad u naredne dvije sedmice. Nakon što bude pauza poslije utakmice sa Borcem, imat ćemo vremena da se bolje upoznamo i da trener upozna ekipu kako treba, rekao je Kalajdžić.
– Što se tiče same utakmice, mislim da smo odigrali solidno. Posušje nije napravilo previše problema, iako su imali nekoliko prilika iz naših grešaka. Međutim, radit ćemo na tome i vjerujem da ćemo svakim danom biti sve bolji. Spremni smo za početak prvenstva.
Kalajdžić je također spomenuo ispadanje Veleža iz Konferencijske lige od Intera iz Andore, ističući kako je to bio težak udarac za klub, ali da su se sada fokusirali na daljnji rad.
– Bili smo razočarani nakon ispadanja od Intera iz Andore, ali sada smo se fokusirali na daljnji rad i ostavili to iza nas. Trener je smirio situaciju i nastavljamo sa pripremama.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


