Fudbaler Eintracht Braunschweiga Ermin Bičakčić nakon četiri godine ponovo se našao na spisku “A” reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Novi-stari Zmaj je govorio za zvaničnu stranicu Nogometnog saveza BiH.
– Mislim da nas čeka puno posla. Treba da bude pozitivan pritisak. Moramo dati sve od sebe da ostvarimo ciljeve. Prvi je stvaranje dobre atmosfere, povratak nade navijačima, ali i nama, izjavio je Bičakčić.
Ermin ističe da je ponosan što se vratio u reprezentaciju i da će jedan od ciljeva biti podizanje atmosfere u našem timu.
– Jasno je da sam ovdje da pomognem mlađim igračima svojim iskustvom, ali i kvalitetom na terenu. Mislim da su obje stvari bitne s moje strane. Cilj mi je doprinijeti na terenu i van terena pomoći stručnom štabu i igračima te prenijeti svoje iskustvo, rekao je bh. fudbaler, pa nastavio:
– Prošlo je dosta godina otkad sam bio u reprezentaciji. Mogu reći da sam sada iskusniji igrač. Vidljivo je da je nova generacija tu, ali u nekim igračima vidim sebe kada sam prvi put došao u tim. Sada sam jedan od starijih igrača, ali mi je čast kao prvog puta ovdje. Taj osjećaj je isti i danas. To ne mijenja ništa, ta vatra koja gori kada predstavljam reprezentaciju, riječi su Zmaja koje odražavaju veliku ljubav prema našoj zemlji.
– Drago mi je ponovo biti dio ovoga. Uvijek ću ponosno nositi dres BiH, zaključio je Bičakčić.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


