Boris Baćak i Marko Galić, članovi stručnog štaba i igrač Posušja, su se obratili novinarima na konferenciji za medije povodom predstojeće utakmice protiv Zvijezde 09.
Posušje će sutra na svom terenu dočekati ekipu iz Ugljevika u okviru 33. kola WWin lige BiH, a Baćak je izrazio optimizam u klubu i želju da završe uspješnu sezonu.
– Idemo na pobjedu protiv Zvijezde 09, puni smo optimizma za najuspješniju sezonu od povratka u ligu! Što se tiče sastava, odluku će donijeti šef, nedostaje samo Vrgoč zbog kartona, rekao je Baćak.
Na pitanje o zadovoljstvu rezultatima na kraju sezone i propuštenoj šansi za 4. mjesto koje bi donijelo Evropu, Baćak je odgovorio:
– Imamo žal što nismo ostvarili taj cilj, bili smo blizu, ali su se stvari poklopile. Povrede i kartoni ključnih igrača su nas spriječili. Ipak, zadovoljni smo petim mjestom, dodao je Baćak.
– Cilj je napadačka igra. Igramo kod kuće i planiramo dati priliku mladim domaćim igračima za budućnost,
Baćak je također izrazio zadovoljstvo što će se posljednja utakmica sezone ipak odigrati na domaćem terenu i pozvao navijače da podrže ekipu.
– Zahvalni smo što ćemo igrati posljednje kolo kod kuće. Nadamo se pobjedi jer naš teren to zaslužuje,
Galić je pozvao navijače da podrže ekipu na sutrašnjoj utakmici i izrazio vjeru u pozitivan ishod sezone.
– Pozivam vas da nas podržite da završimo sezonu na najbolji mogući način. Dođite da uzmemo tri boda i završimo sezonu kako treba,
– Bilo je nekoliko promjena koje su pridonijele boljitku ekipe. Nismo sumnjali u sebe unutar svlačionice.
Utakmica između Posušja i Zvijezde 09 će se odigrati sutra u 17 sati.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


