Trener Plavih Denis Ćorić je dao izjavu za službenu stranicu kluba prije ovog meča, i na početku je izrazio saučešće porodici tragično preminulog Dženana Uščuplića.
„Prije nego što govorim o samoj utakmici, želim da izrazim duboko saučešće porodici Uščuplić u ime sebe, navijača i cijelog tima FK Željezničar“, rekao je Ćorić.
Naglasio je da je ekipa Veleža nepoznanica.
„Kada je riječ o utakmici, naravno da su očekivanja velika kada vodite Želju, cilj je uvijek pobjeda. Znamo da neće biti lako. Ekipa Veleža je za nas potpuna nepoznanica, imali su dosta promjena, ali se nadamo dobroj utakmici i atmosferi. Analizirali smo našu prethodnu utakmicu, bilo je dobrih stvari ali i stvari koje trebamo popraviti, što ne može biti odmah urađeno. Momci su motivisani, radimo dobro, a vraća nam se Odinaka koji je propustio prvo kolo zbog kartona. Karjašević i Radinović nisu u konkurenciji zbog povreda, a radimo na potrebnoj dokumentaciji za Lauševića i Mirčevskog kako bismo ih imali na raspolaganju protiv Igmana. Nadam se da ćemo izabrati najboljih 11 igrača i odigrati dobru utakmicu te se vratiti sa tri boda“, dodao je Ćorić.
Podsjećamo, utakmica se igra od 21 sat na stadionu Rođeni uz direktni prijenos na TV Arena Sport.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


