(VIDEO) Klafurić: Neki igrači su se probudili, nametnuli i tako pojačali konkurenciju

FK Velež jučer je u Antaliji, u okviru pripremnog meča za nastavak sezone, u spektakularnoj utakmici slavio pobjedu nad Shakhtarom.

Rođeni su upisali pobjedu protiv ukrajinske ekipe rezultatom 3:2, a poslije ovog susreta, za zvaničnu klupsku televiziju je govorio i trener mostarske ekipe, Dean Klafurić.

Ovu utakmicu treba posmatrati zajedno sa utakmicom koju smo igrali prije ove, jer je to, ajmo reći, drugo poluvrijeme, budući da smo išli metodološki, te smo povećavali napore u smislu minutaže po igraču. Sretan sam da su svi igrači odradili predviđenu minutažu i danas su svi igrali po 90 minuta. To je ono što je najvažnije. Također, nemamo niti jednu mišićnu povredu kroz cijele pripreme, a radili smo itekako naporno i vidjelo se u utakmicama da su igrači iscrpili posljednji atom snage, što je bio i cilj, a da se niko ne povrijedi, kazao je Klafurić, pa dodao:

U pripremama ne idemo na rezultat i sretni smo zbog ove povrede, te smo sretni zbog toga što su igrači na obje utakmice prepoznali ono što smo prepoznali na treningu. Dakle, težilo se onim kombinacijama i igrama, kako u fazi odbrane, tako i u fazi napada. To je ono što nas treba veseliti i što nas čini zadovoljnima, uz sve ovo što sam spomenuo, odnosno da nemamo niti jednu mišićnu povredu.

On je potom otkrio kakve je ekipa imala uslove u Antaliji.

Uslovi su bili izvanredni, od smještaja, pa do terena i poslužilo nas je i vrijeme, što je vrlo bitno. Odradili smo sve planirane treninge, te smo, uz sve to, radili na zajedništvu, kazao je Klafurić, pa dodao:

Mislim da smo napravili veliki pomak, te smo dobili na širini rostera, kako dovođenjem igrača u ovom prelaznom roku koji su to potvrdili, tako i fudbalere koje smo, ajmo tako reći, probudili. Mislim tu na one igrače koje smo imali u jesenjem dijelu sezone i oni su se zaista nametnuli, te su nam pojačali konkurenciju, što će nam biti jako bitno u nastavku sezone.