(VIDEO) Krunoslav Rendulić: Kada primite takva dva pionirska gola, onda ne možete da ne izgubite

Krunoslav Rendulić, trener Zrinjskog, govorio je za zvaničnu klupsku stranicu nakon sinoćnje utakmice 14. kola Premijer lige BiH protiv Veleža.

Plemići su gostovali na stadionu Rođeni, gdje su poraženi od Veleža rezultatom 3:0, a poslije ovog susreta, Rendulić je iskoristio priliku i čestitao protivniku na zasluženoj pobjedi.

Čestitke Veležu na zasluženoj pobjedi. Mi u prvom poluvremenu nismo odgovorili adekvatno na agresiju. Oni su tu ušli puno čvršće od nas i sa puno energiju. U drugom poluvremenu smo se pribrali, ali smo počeli igrati poslije drugog gola. Jednostavno, kada primite takva dva pionirska gola, onda ne možete da ne izgubite, kazao je Rendulić, pa dodao:

Nije bilo prave energije na sredini terena. Jednostavno, ove utakmice koje su se nagomilale i ove evropske su ostavile sigurno jednim dijelom traga, ali ne želim se vaditi na to. Pokušali smo sa izmjenama da promijenimo ritam i dinamiku utakmice, nismo u tome uspjeli. Dobro smo ušli u drugo poluvrijeme, ali taj drugi gol nas je presjekao. Greške kod trećeg gola ne možete raditi na ovom nivou.

On je potom istakao kako će pauza njegovoj ekipi puno značiti, iako će biti kraća u odnosu na druge ekipe iz Premijer lige BiH, te je dodao kako će se igrači odmoriti dva-tri dana.

Pauza će nam značiti dosta. Igrači će se odmoriti dva-tri dana. Naša pauza će biti kraća u odnosu na druge ekipe. Mi već u sljedeću srijedu igramo novu utakmicu, tako da nemamo baš puno vremena za pripremu, kazao je Rendulić.

Podsjetimo, poslije reprezentativne pauze, Plemići će igrati zaostalu utakmicu šestog kola Premijer lige BiH protiv Širokog Brijega na stadionu Pod Bijelim brijegom, a duel u Mostaru je na rasporedu 22. novembra.