Martin Mirčevski, bivši igrač TSC-a, danas je službeno postao novi igrač Željezničara, potpisavši ugovor na godinu dana sa opcijom produženja na još jednu godinu.
Nakon predstavljanja na Grbavici, Mirčevski je izrazio svoje oduševljenje prvim utiscima i naglasio da je čuo mnogo o klubu.
– Prvi utisci su fenomenalni, čuo sam mnogo o klubu, veliki klub i čast mi je što sam došao u klub koji ima dobre navijače. Nadam se da ćemo biti u vrhu tabele ove sezone. Radio sam tokom pauze i uvijek sam spreman bio u karijeri, samo još treba uskladiti se sa ekipom, rekao je Mirčevski, dodajući:
– Poznajem Mateja i on će mi puno pomoći. Dobra je stvar imati nekog svog kad si u stranoj zemlji, ali ću se truditi biti u najboljem odnosu sa svima. Navijači mogu očekivati golove, asistencije, dobru igru, želju za pobjedom i borbu za klub.
Martin Mirčevski rođen je 11. februara 1997. godine u Bitoli. Karijeru je počeo u Pelisteru, a potom je igrao za Pobedu Prilep i Belasicu prije nego što je prešao u Trepcu. Vratio se u Belasicu, a u sezoni 2020/2021 ostvario je osam golova i tri asistencije u dresu Vardara.
Nakon toga prešao je u Akademiju Pandev gdje je postigao sjajne rezultate, sa 16 golova i četiri asistencije na 18 utakmica u prvoj polovini sezone. U januaru 2022. godine prelazi u TSC gdje je igrao do ovog ljeta.
Mirčevski igra na pozicijama prednjeg veznog, krila i polušpica. Nastupao je za sve mlađe selekcije Sjeverne Makedonije, a upisao je i jedan nastup za A reprezentaciju.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


