Matej Cvetanoski, makedonski krilni igrač, danas je službeno postao novi igrač Željezničara, potpisavši ugovor na dvije godine sa Plavima.
Nakon potpisa za ekipu sa Grbavice, Cvetanoski je iznio svoje prve utiske za zvaničnu klupsku televiziju, ističući kako je oduševljen stadionom i atmosferom na njemu. Raduje se što će zaigrati za ovaj veliki klub sa odličnim navijačima.
– Imam nekoliko prijatelja u ovoj ligi, čuo sam pozitivne stvari o bh. fudbalu i smatram da je igranje ovdje korak naprijed u mojoj karijeri. Navijači Želje mogu očekivati da ću dati sve od sebe na terenu, istakao je Cvetanoski.
Matej Cvetanoski rođen je 18. augusta 1997. godine u Skopju. Tokom karijere igrao je za Makedoniju, Pelister Bitolu, Vardar, Shkupi, AP Breru, Gyirmot iz Mađarske i Partizani iz Albanije.
Prošle sezone, za Breru je odigrao 25 utakmica, postigavši četiri gola i četiri asistencije. Osvojio je titule prvaka Sjeverne Makedonije i Albanije. Sa Vardarom je bio prvak u sezoni 2019/2020, dok je sa Shkupijem to postigao u sezoni 2021/2022. Nekadašnji omladinski reprezentativac Sjeverne Makedonije igra na pozicijama desnog i lijevog krila.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


