(VIDEO) Nedim Jusufbegović: Postoje problemi, nadam se da ćemo ih popraviti

Nedim Jusufbegović, trener Veleža, u razgovoru za zvaničnu klupsku televiziju je govorio o pripremnim mečevima Rođenih na Zlatiboru, kao i o drugim temama.

Rođeni su sinoć sa 3:0 savladali ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa, a dan ranije su igrali protiv Posušja, kojeg su u tvrdoj i teškoj utakmici savladali rezultatom 1:0.

O meču protiv Posušja, Jusufbegović je poručio kako njegov tim nije adekvatno odgovorio na igru čovjek na čovjeka.

Protiv Posušja nismo adekvatno odgovorili na njihovu igru čovjek na čovjeka. Ne mogu reći da su nas iznenadili, ali bili su agresivniji, brži i čvršći. Nismo izgledali dobro ni u traniziciji, kao ni u izgradnji napada, dok je faza odbrane u nekim momentima bila dobra. U drugom poluvremenu smo se malo podigli, a oni su pali. Ne mogu reći da smo kreirali neke velike prilike, ali smo lakše dolazili u poziciju da možda nešto kreiramo. Dobro je došlo što smo nekim igračima dali veću minutažu i to nam je jako važno. Imamo problem sa utakmicama u ovom dijelu priprema, tako da koristim priliku da jednu ekipu podignem i da im dam minutažu, pa sa tog aspekta smo zadovoljni. Postoje problemi, stvari koje moramo da rješavamo i na njima ćemo da radimo. Nadamo se da ćemo ih popraviti, kazao je Jusufbegović.

On se potom osvrnuo na zdravstveni bilten svoje ekipe, koja ima problema sa povredama, te je govorio i o igračima koji imaju virozu. Povrijeđen je Azur Mahmić, a Nermin Haskić i Ante Hrkać praktično nisu odigrali niti jedan pripremni meč.

Nedostaje Mahmić, koji ima neku bol u koljenu, ali to ne bi trebalo biti ništa opasno. Uradit ćemo preventivni pregled magneta. Haskić sedam dana “out”, Klemen viroza. To su neki izostanci koje imamo, uz ranije Pršeša, Hasanovića, Bajrića i Muminovića. Hrkać također ima virozu. Četiri-pet igrača nije igralo, volio bih da su bili tu sa nama čisto da odigraju utakmicu i dobiju minutažu, ali je Hrkać bez utakmicu, kao i Haskić. To su neki naši problem, ali nema veze. Ko bude spreman, imat će startnu poziciju u prvih 11, poručio je Jusufbegović, pa dodao:

Zahvaljujem se Slogi što igrali prijateljsku utakmicu. Dali su nam mogućnost da i ostale igrače, koji su tu sa nama na pripremama, da ih probamo, da odigraju meč i da se istrče 90 minuta. Još jednom želim da napomenem kako imamo problema sa utakmicama zbog toga što smo ovdje dogovorili utakmice protiv Širokog i GOŠK-a, ali zbog rasporeda smo ih odgodili. Pokušat ćemo nešto da riješimo, možda neće biti tog nivoa, ali nam je važno da odigramo utakmice.