(VIDEO) Pogledajte kako je Željezničar došao do važne pobjede protiv Tuzla Cityja

Fudbaleri Željezničara danas su na Gradskom stadionu u Srebreniku savladali Tuzla City rezultatom 2:1 u susretu 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Plavi su do vodstva stigli u 42. minuti kada se u listu strijelaca upisao Joseph Amoah, koji je poslije katastrofalne reakcije Malcoma Barcole doveo svoju ekipu u vodstvo.

Igrala se 57. minuta kada je klub sa Grbavice udvostručio prednost. Lopta je došla do Semira Štilića, čiji je udarac izblokirao Damir Mehidić, ali je lopta prevarila golmana Tuzlaka i završila u njegovoj mreži.

Tuzlaci su smanjili prednost gostujuće ekipe u 79. minuti, kada je Dušan Pantelić preciznim udarcem savladao Josipa Bendera, što će se ispostaviti kao posljednji gol na ovom susretu.

Klub sa Grbavice je ovom pobjedom stigao do treće pozicije na tabeli u Premijer ligi BiH, te je ostao u borbi za sami vrh, a u videoprilogu, koji donosi TV Arena Sport, pogledajte kako su Plavi stigli do važne pobjede u Srebreniku.