(VIDEO) Rendulić: Očekivao sam izuzetno tešku utakmicu, zadovoljni idemo na pauzu

Krunoslav Rendulić, trener Zrinjskog, u razgovoru za zvaničnu klupsku televiziju je prokomentarisao današnju pobjedu svoje ekipe protiv Igmana rezultatom 2:1 u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH.

Plemići su danas u Čitluku uz dosta muke na krilima Marija Tičinovića i Ivana Jukića došli do pobjede protiv kluba iz Konjica i na taj način su stigli do petog uzastopnog prvenstvenog trijumfa.

Poslije meča u Čitluku, Rendulić je poručio kako je očekivao izuzetno tešku utakmicu protiv Igmana jer je njegova ekipa igrala sa istim protivnikom prije sedam dana.

Oni se mobiliziraju, a ti, htio to ili ne, opustiš se malo u glavi. Misliš da će to biti malo lakše, ali čestitke igračima na zasluženoj pobjedi. Imali smo u prvom poluvremenu problema sa protokom lopte, a u nastavku je bilo bolje. Napravili smo i jednu prinudnu izmjenu, a na kraju smo sretni sa tri boda i zadovoljni idemo na pauzu, kazao je Rendulić.

On se potom osvrnuo na nastup Jukića, koji je u 85. minuti susreta u Čitluku donio pobjedu Plemićima.

– Postigao je gol u pravo vrijeme, baš kad je trebalo. On je kvalitetan igrač i ja ga tretiram kao standardnog. Očekuje se kvaliteta kada uđe u igru, kazao je Rendulić.