Fudbaleri Željezničara nastavljaju svoje pripreme ponovo u Konjicu. Iako je bilo planirano da se ide u Međugorje, došlo je do promjene plana, pa će Plavi ponovo u Konjic.
Samir Bekrić se putem zvanične stranice Željezničara zahvalio domaćinu na gostoprimstvu.
– Odradili smo jedne sjajne pripreme u Konjicu i moram da se zahvalim ljudima koji su nam to obezbijedili i koji su bili tu 24 sata na usluzi, od gospodina Badžaka i njegovog hotela “Garden City”, od gospodina Džahida predsjednika Igmana. Jedna velika zahvalnost ide i gradonačelniku Konjica, gospodinu Osmanu Ćatiću, koji je stvarno u svim segmentima bio nam tu podrška i to mi moramo da cijenimo i poštujemo. Osjećali smo se ugodno prvi put i nije slučajno da idemo opet dole. Imamo odlične uslove za rad, ekipa ima svoj mir i ponovo idemo za Konjic da odradimo završni dio priprema, rekao je Samir Bekrić, pa dodao:
– Nadam se da ćemo biti mnogo bolji, iskusniji smo za godinu dana, sačuvali smo igrače. To je veliki plus. Doveli smo dva igrača, koji su nam bili potrebni i koji su u ove dvije utakmice pokazali da će biti od koristi. Moraju da dokažu da su pojačanja, ali siguran sam da ovako nastave biće nam pojačanja. Ovim utakmicama smo zadovoljni, iako smo prije utakmica imali i treninge, jako se treninga, igrači su odlično odgovorili, bili maksimalno ozbiljni i pokazali dobrih stvari i ja se nadam da ćemo u nastavku prvenstva biti mnogo jači.


