Većina igrača koji su bili važan dio FK Sloboda Tuzla u Prvoj ligi Federacije BiH danas se odazvala na početak priprema pod vođstvom Zlatana Nalića. Trenirali su i neki igrači na probnom periodu, a o njihovom eventualnom angažmanu će odlučiti stručni štab.
Nalić je istakao: “Počeli smo s pripremama za izazovnu sezonu pred nama. Želimo da obnovimo klub nakon federalne lige i da postanemo konkurentni. Cilj mi je da se riješimo prefiksa ‘opstanak’ kada je u pitanju FK Sloboda.”
Novu sezonu WWin Lige BiH Sloboda će dočekati sa novim sportskim direktorom, bivšim igračem Zajki Zebom. Zeba je naglasio: “Želimo dovesti pojačanja i biti kvalitetni. Potrebno je vrednovati igrače i pronaći pravo rješenje za tim.”
Pripreme će se prvo odvijati u Tuzli, a zatim će ekipa putovati na finale priprema izvan grada. Uskoro će biti poznata destinacija i protivnici na kontrolnim susretima.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


