Jučer su odigrane revanš utakmice doigravanja za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine. Radnički iz Lukavca i Travnik su osigurali povratak u prvoligaški fudbal.
Međutim, utakmica u Čitluku, gdje je Brotnjo dočekao Travničane, će ostati upamćena po sramotnim nacionalističkim ispadima.
Nažalost, tokom susreta grupa navijača Brotnja je skandirala “hrvatski Travnik” i pjevali su neprikladnu pjesmu u kojoj su vrijeđali Bosnu i isticali da je njihova domovina Hrvatska.
Ove neugodne scene možete pogledati u videu objavljenom na Facebook stranici Prva liga FBiH.
Kako su naveli na istoj stranici, nakon toga su navijači napali goste na tribinama, što je rezultiralo prekidom meča.
Inače, susret je završen rezultatom 1:1, pa je ekipa iz Travnika prošla dalje sa ukupnih 2:1.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


