(VIDEO) Tuzla City slavio pobjedu protiv renomiranog i favorizovanog rivala

Fudbaleri Tuzla Cityja su u prijateljskoj utakmici pobijedili favorizovani Metalist iz Kharkiva rezultatom 1:0.

Već u trećoj minuti susreta, mogli su Tuzlaci doći u vodstvo, ali je Kuzmanovićev udarac otišao pored gola da bi u 30. minuti mrežu Ukrajinaca pogodio Irfan Hadžić, ali je dosuđena nedozvoljena pozicija. Posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu smo vidjeli u 45. minuti susreta kada je Pantelić šutirao iz slobodnjaka, no lopta je otišla daleko preko gola, te je ostalo 0:0.

U 56. minuti Šukilović je šutirao glavom pored gola da bi tri minute kasnije Kuzmanović loše šutirao poslije dodavanja Ćorića.  Pokušavali su Tuzlaci ponovo ugroziti gol Metalista, a to im je i uspjelo u 88. minuti susreta kada je mrežu ukrajinskog sastava pogodio defanzivac Eldin Hasanbegović i tako donio veliku radost tuzlanskom timu koji je danas pružio veoma dobru partiju.

Tuzla City – Metalist 1:0 (Hasanbegović 88‘)

Tuzla City: Fejzić – Ćorić, Šukilović, Čeliković, Mehidić – Karjašević, Diaby – Nukić, Pantelić, Kuzmanović – Hadžić. Još su igrali: Barcola, Karić, Mehmedović, Mujarić, Mešinović, te Nargalić i Burić.