(VIDEO) Vučina Šćepanović: Na pauzi nam treba reset, ljudi zaduženi za transfer politiku moraju…

Fudbaleri Sarajeva rezultatom 2:0 su poraženi od Leotara u susretu 19. kola m:tel Premijer lige BiH, a nakon utakmice, javnosti se na konferenciji za medije obratio trener u stručnom štabu Sarajeva Vučina Šćepanović.

“Prije svega, čestitam Leotaru na pobjedi, ona je zaslužena, što se kaže bez ijedne mrlje. Momci su 90 minuta izgarali na terenu i na kraju im se vratilo sa dva pogotka. Otprilike smo znali kakva nas utakmica očekuje u prvom poluvremenu. Pripremali smo se na igru Leotara na Handžića gdje on pokušava da spusti loptu i gdje oni upadaju iz drugog plana. Mislim da nije to prvo poluvrijeme loše izgledalo. Otvorenje drugog poluvremena donosi neku nesmotrenost naše ekipe, pravimo bespotreban prekršaj. Ukazivali smo na to, Leotar je jedna od najboljih ekipa što se tiče prekida i tako su nas ugrozili. Poslije smo im sve olakšavali kako je utakmica odmicala. Mogli su igrati i smirenije i opuštenije. Nismo bili agresivni prema naprijed, nismo bili opasni, nismo imali dubinu. Imali smo na kraju polušanse, nismo uspjeli da postignemo pogodak, ali isto tako smo mogli da primimo još neki”, kazao je Šćepanović, dodavši:

“Nama ostaje jedan veliki, da tako kažem reset. Ljudi koji su zaduženi za transfer politiku moraju poraditi na tim stvarima, jer očigledno neki nisu ispunili očekivanja. Ne treba ni zamjeriti momcima, trude se, rade pošteno, ali u ovom trenutku, mislim da i statistika pokaze da nije to”.