VREME ZA REVANŠ: Sedmica u mreži, Budućnost saznala rivala u finalu!

vreme za revanš: sedmica u mreži, budućnost saznala rivala u finalu!vreme za revanš: sedmica u mreži, budućnost saznala rivala u finalu!

Fudbaleri islandskog Brejdablika plasirali su se u završni meč pretkvalifikacija za Ligu šampiona. Oni su na svom terenu u polufinalu mini turnira bili bolji od Tre Penea iz San Marina sa ubedljivih 7:1.

Domaćini sa Islanda poveli su u 6. minutu. Strelac je bio Gunlaugson. Hlinson je nakon asistencije pogodio u 25. minutu za 2:0.

Ekipa iz San Marina uspela je da prepolovi prednost. Bareta je bio strelac u 31. minutu. U nadoknadi prvog dela je Olsen postigao treći gol. Brejdablik je u ovom delu bio dominantan po broju udaraca i posedu lopte.

U nastavku je u 67. minutu Sigurdarson povisio na 4:1. Ubrzo su postigli i peti gol preko Ajnarsona u 74. minutu.

Gunlaugson je drugim golom na meču u 89. minutu pogodio za šesti a potom u nadoknadi i Hlinson za sedmi gol.

Islanđani će u tom meču igrati protiv podgoričke Budućnosti a u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona će pobednik igrati dvomeč sa Šamrok Roversima. Finale je na programu u petak od 21 sat.

Crnogorci su prošle godine eliminisani od ovog protivnika u kvalifikacijama za Ligu konferencija.